Veľa ľudí podceňuje silu radosti a myslí si, že je to niečo, na čo dospelý človek vlastne nemá čas a je to zbytočné…
Ako sa dokážu tešiť deti ? Radujú sa z jednoduchosti bytia, neriešia ako pri tom vyzerajú, čo si o nich druhí myslia a či je to vhodné.
Keď sme dospelí, tak sme zodpovední, vážni, dôležití…
Prečo sa vlastne k dospelosti viaže vážnosť ?? Lebo chceme mať pre druhých „váhu“, chceme niečo znamenať, chceme byť dôležití ???
Prečo však potrebujeme byť dôležití pre druhých ľudí ??? Pretože nie sme dôležití sami pre seba. Je to často vtedy, keď nepoznáme samých seba, nevieme kto vlastne sme, aké máme výzvy a úlohy v živote.
Pokiaľ toto nevieme, strácame stabilitu, nevieme kam a ako ísť, čo robiť, nerozumieme prečo sa nám niektoré veci stávajú, prečo nám niektorí ľudia „robia“ niektoré veci.
Strata stability na fyzickej úrovni sa prejavuje ako strata minerálnych látok, predovšetkým stabilizujúceho vápniku.
Preto sa obyčajná neradosť a nevedomosť – neschopnosť tešiť sa prejavuje ako napríklad:
♡ problémy so zubami: výzvou je zahryznúť sa do problému
♡ búšenie srdca: výzvou je poslúchať seba a svoje srdce, nielen uháňať sa pre potreby druhých
♡ problémy so spánkom: výzvou je byť aktívny cez deň, večer prestať rozmýšľať a upokojiť svoje myšlienky
♡ rôzne psychické ťažkosti, vrátane úzkosti a depresie: výzvou je prestať byť závislý na druhých a uchopiť život do svojich rúk, začať konať
♡ problémy so štítnou žľazou: výzvou je prestať len chcieť ale začať robiť pre to prvé kroky.
Áno, toto všetko môže spôsobiť alebo zhoršiť už prebiehajúce ťažkosti obyčajná radosť.
Sama som prišla v časoch hľadania príčin svojich zdravotných problémov o 10 zubov za 8 rokov a spávala som maximálne 2 hodiny denne. Viac sa dočítate v mojom príbehu.
Na fyzickej úrovni sa nedostatok vápniku prejavuje aj ako prekyslenie, ktoré zhoršuje všetky telesné procesy – trávenie, lymfatický systém, vylučovanie. Kvôli prekysleniu tela máme v tele aj zápaly. A zápal predstavuje boj ! Boj so svetom, boj so sebou, boj za seba, za svoje potreby (preto pri zápale bojujeme s cudzími „votrelcami“, vírusmi a baktériami).
Na odstránenie týchto ťažkostí pritom stačí tak málo a predsa pre niektorých tak veľa, naučiť sa radovať a byť dôležitý pre seba, nie pre druhých.
Ako ???
❤ 1. Radujte sa z daru menom ŽIVOT
Často sa nemôžeme dočkať kedy už konečne príde jar a leto. Niektorí majú „depku“ z nedostatku slniečka. Čo mnohí urobia keď konečne vyjde ? Nasadia si čierne slnečné okuliare a vytiahnu sluchátka.
Prečo to robíme ?
Máme strach. Strach sa pozrieť druhým do očí. Držíme sa na „uzde“ a nechceme ukázať svoje vnútro. Je to výsledok hlavne našej výchovy a našich minulých skúseností a predsudkov.
Pozrite sa na malé deti. Radujú sa, kričia od šťastia a radosti, neriešia ako pri tom vyzerajú, čo si o nich druhí myslia, a či je to vhodné.
Náš strach je druh výzvy, ísť do niečoho, prekonať ho a jednoducho tie veci, ktorých sa obávame, skúsiť. Nič nie je náhoda, a všetko čo sa kedy stalo, je z určitého uhla pohľadu v náš prospech, aj keď to hneď nevidíme.
❤ 2. Každý okamžik môže byť dôvodom na RADOSŤ
Naše 💗 potrebuje pre svoju dobrú funkciu živiny, naša radosť zo života potrebuje dôvody. Máme pocit, že radovať sa len – tak vlastne nejde, že k radosti musíme mať nejaký dôvod. Často si myslíme, že v smútku, trápení, nešťastí, starostiach a bolesti sa nejde radovať…
Je len a len na nás, čo si s každým okamžikom vyberáme: radosť alebo smútok, lásku alebo strach…
Situácie, ľudia a udalosti, ktoré k nám prichádzajú nás majú vždy niečo naučiť, ale nemáme sa nimi trápiť…. Z nejakého dôvodu to potrebujeme, sice sa nám to možno nepáči, rozčúli nás to, nahnevá, zbúra to naše „istoty“…ale všetko sa pre niečo deje a mali sme to zažiť a pocítiť.
❤ 3. Starajte sa SAMI O SEBA a druhých nechajte na „pokoji“
Potreba starať sa o druhých vychádza z pocitu, že niekto iný alebo niečo ovplyvňuje náš život….že správanie druhých ľudí má nejaký vplyv na to, ako žijeme a či žijeme správne…
Takto často riešime, prečo a ako sa niekto k nám správal, čo povedal, ako reagoval…a potom sme z toho smutní, nešťastní, trápime sa…. Úplne zbytočne, druhí sú naši tréneri a „učitelia“. Dostávajú nás do situácií, ktorí si pre niečo máme prežiť. Tak často sa nám to bude stávať, pokiaľ pochopíme to čo máme pochopiť.
Pokiaľ sa prehnane staráte o druhých, neostáva Vám čas ani energia o vlastný život. Starajte sa v prvom rade sami o seba.
Zmena Vášho života začína vždy u Vás samých. Ak chcete čokoľvek zmeniť, musíte sami urobiť prvý krok !
Všetko záleží od uhla pohľadu.
Môžete sa sťažovať, lebo ruže majú tŕne, alebo sa radovať, pretože tŕne majú ruže.
Niekoľko rád a typov na záver.
1. Skúste byť vďační… za všetko
Za dobré, za zlé, nesprávne i hrozné. Všetko so všetkým súvisí a nič sa nedeje náhodou. Pre nejaký vyšší zmysel ste mali zažiť, skúsiť a precítiť aj to, čo sa Vám nepáči.
2. Nerozdajte sa úplne
Keď Váš vnútorný pohár ostane prázdny, nebudete mať z čoho dávať. Najdôležitejšia je rovnováha.
3. Oslavujte svoje víťazstva
Vychutnajte si každý, dokonca aj malý úspech. To, čo pre Vás znamená úspech.
4. Neberte si niektoré veci a ľudí príliš k srdcu
Jednanie druhých ľudí je odrazom toho, čo sa deje v ich osobnom živote. Často to s Vami vôbec nesúvisí.
5. Perfekcionizmus je iba ilúzia
Môžete smerovať k dokonalosti, ale dovolte si robiť chyby a byť šťastní bez ohľadu na výsledok.
6. Naučte sa odpúšťať
V prvom rade to potrebujete vy sami, nie tí, ktorí Vám ublížili. Prečo ? Keď človek odpustí, získava pokoj a slobodu, ktorú potrebuje.
7. Povedzte ÁNO všetkému hodnotnému, čo Vás urobí šťastným a zásadné NIE všetkému, čo pre Vás nie je zaujímavé a na čo nemáte čas.
Čas je najhodnotnejšia rezerva, ktorá sa nikdy neobnovuje. Zaobchádzajte s ňou rozumne.
8. Svet a ľudia okolo sú naše zrkadlo
Ľudia, ktorým bolo ublížené, zvyčajne tiež ubližujú.
To, čo nás na druhých hnevá, rozčuľuje a „dráždi“ je ukazovateľom, čomu by mali venovať pozornosť sami u seba. Čo milujeme na druhých, je odrazom toho, čo milujeme u seba.
9. Každý človek sa v našom živote objaví pre „niečo“
Sami rozhodneme, či si máme od neho vziať nejaké ponaučenie alebo nie. Čím horšia je „úloha“ človeka v našom živote, tým závažnejšie je poučenie, ktoré vďaka nemu máme získať. Dobre si to zapamätajte.
10. Nie je možné urobiť šťastného každého a ostať pri tom verní sami sebe.
Aj tak je lepšie riskovať a nedočkať sa pochopenia, ako byť obľúbený a tváriť sa ako niekto kým nie ste.
Chcete byť zdraví a dozvedieť sa viac súvislostí ?
Sledujte nás ďalej, povedzte o nás priateľom a známym
Pomáham všetkým tým, ktorí chcú mať zdravý, spokojný, plnohodnotný život, bez zbytočných liekov, bolesti a chcú byť slobodní od chorôb.
Inšpirujem ľudí znovu získať a udržať si zdravie, spoznať skutočnú príčinu svojich chorôb a odstrániť ich spôsobom bez negatívnych vedľajších účinkov.
Môj príbeh si prečítajte tu.https://www.zdravievzivote.sk/moj-pribeh/